מחשבון מע"מ

שים לב: מחשבון זה מוסיף מע"מ על סכום! יתכן ותרצה להשתמש מחשבון הוצאת מע"מ לחישוב הפוך.

פרסומת
* ערך:
* אחוז המע"מ:

הסכום: 0
מע"מ: 0
סכום + מע"מ: 0


מחשבון המע"מ של אתר המחשבונים הישראלי נותן לכם לחשב בקלות את המע"מ ומציג בצורה מפורטת את החישוב מחולק לפי: הסכום, המע"מ והסכום כולל מע"מ.

מהו מע"מ

מס ערך מוסף, בראשי: מע"מ, הוא מס המוטל על כל עסקת צריכה בישראל החל מ-1 ביולי 1976. חישוב מע"מ הוא חיוני על מנת לדעת את הסכום הסופי שאנחנו כצרכנים נצטרך לשלם עבור מוצר או שירות. על כל רכישה בתחומי מדינת ישראל יש תוספת של מע"מ על התשלום למעט העיר אילת או שירותים מעסק הנחשב כעוסק פטור, שאר העסקים נדרשים לגבות את המע"מ עבור המדינה על ידי הוספתו לסכום העסקה. המע"מ היום עומד על 17% משווי העסקה, כלומר, אם אתם רוכשים תנור אפייה בשווי של 1000 שקלים, על העסק להוסיף את המע"מ על הסכום ולכן בפועל תשלמו 1170 שקלים.

למה צריך מחשבון מע"מ

חישוב מע"מ בדרך כלל הוא די פשוט אך חייבים להיות מדוייקים. אם אתה בעל עסק שמוציא חשבוניות, עליך לדעת לחשב בדיוק את הסכומים שכן טעויות עלולות לגרום לקנסות שיהיה עליך לשלם בעתיד. מחשבון זה מחשב בצורה פשוטה ומדוייקת את הסכום הסופי של העסקה + המע"מ על מנת שתדעו כמה עליכם לשלם בפועל.

מה קורה אם רוצים להוציא מע"מ מתוך סכום שכולל מע"מ

לעיתים אנחנו רוצים לדעת כמה שילמנו בפועל על עסקה כלשהי בלי תוספת המע"מ. בדרך כלל מידע זה מופיע על גבי חשבונית המס שקיבלתם מהעסק. אם אין לכם אותה, תוכלו להעזר במחשבון הוצאת מע"מ כאן באתר על מנת לבצע חישוב הפוך.

למה צריך את המע"מ

מצטערים, אין לנו תשובה על זה.

כמה המע"מ היום

נכון להיום אחוז המע"מ עומד על 17%.